• سمینار خودشناسیجديدترين برنامه ما يعني سفيران عشق براي معرفي و شناساندن افرادي است كه عشق را در هر جنبه‌اي از زندگي‌شان پياده مي‌كنند. عاشقان از خودشان و همه لذتهای زودگذر پيرامونشان گذشتند.

  Read More
 • سمینار روانشناسیشما آقا يا خانمي با يك اسم و يك فاميل هستي ، روزي كه به دنيا آمدي دفترچه‌اي بهت دادند به اسـم «شناسنامـه» كه بودن تـو را ثابت بكنــه

  Read More
 • سمینار روانشناسیروندگان طريقت ره بلا سپرند رفيق عشق نيانديشد از نشيب و فراز

  Read More
 • سمینار روانشناسیاز آنجایی که ما در اين هنگام به نوعي خاص و يكنواخت با افكار و عادتي پرورش يافتيم؛

  Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

رژيم غذايي رژيم رفع چاقي شکمي

رژیم رفع چاقی شکمیحتما شما نيز شنيده‌ايد که رژيم يا رژيم‌هاي خاصي هستند که مي‌توانند چربي‌هاي اضافي شکم را از بين برند و موجب کاهش سايز دور کمر گردند.ولي آيا يک رژيم غذايي مي‌تواند به طور اختصاصي موجب کاهش سريع سايز شکم و دور کمر گردد؟

در بعضي از تبليغات ادعا مي‌شود که رژيم‌هاي چاقي شکمي مي‌توانند در مدت کوتاهي (مثلا يک ماه) موجب برطرف شدن چاقي شکمي و کاهش وزن در حدود هفت کيلوگرم شوند!
ولي اين خصوصيت‌ها مختص به رژيم لاغري شکمي نيست و هر رژيم غذايي محدود از کالري که روش‌هاي غذا خوردن سالم را تقويت نمايد و رفتارهاي صحيح غذايي را در شما شکل دهد، مي‌تواند مفيد واقع شود و نکته معجزه‌آسايي براي رژيم لاغري شکمي وجود ندارد.
رژيم غذايي چاقي شکمي داراي دو مرحله است:
‌يک مرحله چهار روزه با عنوان (ضد نفخ) که حاوي غذاها و نوشيدني‌هاي خاصي است.
يک برنامه غذايي چهار هفته‌اي که در آن، شما 1600 کيلوکالري در روز دريافت مي‌کنيد.
چربي‌هاي تک زنجيره‌اي غيراشباع، يک جزء اساسي از هر وعده غذايي در يک رژيم غذايي چاقي شکمي را تشکيل مي‌دهند. اين رژيم تا حد زيادي شبيه رژيم غذايي مديترانه‌اي است.
رژيم غذايي چاقي شکمي همچنين افراد را به مصرف مقادير بالايي از ميوه‌جات و سبزيجات و غلات کامل تشويق مي‌نمايد.
آيا رژيم لاغري براي چاقي شکمي متفاوت از يک رژيم سالم کاهش وزن است؟
خير ، رژيم غذايي براي درمان چاقي شکمي در واقع همان رژيم سالم غذايي براي کاهش وزن است. خيلي از افراد فقط از چربي يک ناحيه از بدن، به ويژه چاقي شکمي به دليل عدم تناسب اندام شاکي هستند.
متخصصين علوم پزشکي نيز به دليل عوارض ناشي از اين نوع چاقي به مبتلايان توصيه مي‌کنند براي پيشگيري و نيز رهايي از بيماري‌هاي متابوليک، بايستي با رژيم غذايي از چاقي شکمي خود بکاهند.
واقعيت آن است که يک رژيم غذايي صاف‌کننده شکم، يک الگوي غذايي متناسب و با کالري محدود است که اين رژيم حاوي مقادير کافي از سبزي‌جات، ميوه‌جات و غلات سبوس‌دار است. رژيم غذايي براي چاقي شکمي بر مصرف غذاهايي که غني از چربي تک زنجيره‌اي غير اشباع هستند تاکيد مي‌کند و بنابر نظر طراح رژيم، مصرف غذاهاي غني از چربي تک زنجيره‌اي غير‌اشباع به کاهش چاقي شکمي کمک شاياني مي‌نمايد. بعضي از اين نوع رژيم‌هاي غذايي حتي ادعا مي‌کنند که بدون اين که ورزش و فعاليت چنداني داشته باشيد، به هدف خود مي‌رسيد.
در حالي که حقيقت آن است که اگرچه مصرف چربي‌هاي سالم در کنترل چاقي و به ويژه چاقي شکمي مفيد است، ولي مصرف آن‌ها به تنهايي موثر نخواهد بود؛ زيرا به هر حال آن‌ها نيز به خودي خود حاوي انرژي فراوان هستند و شما بايستي ورزش، به ويژه ورزش‌هاي هوازي را نيز در برنامه خود بگنجانيد.
در نهايت بايستي تاکيد نمود که رژيم لاغري شکمي همان رژيم سالم و محدود از کالري است که مصرف چربي تک‌زنجيره‌اي غير‌اشباع در آن تاکيد شده است.
اما بايد بدانيد که پژوهش‌هاي علمي قابل اعتباري موجود نيستند که نشان دهند رژيم لاغري شکمي براي کاهش وزن بهتر از ديگر رژيم‌هاي غذايي متوازن و با کالري محدود عمل مي‌کند و يا اين که شما بتوانيد به طور اختصاصي با يک رژيم لاغري خاص چربي‌هاي شکم‌تان را آب کنيد. هر چند ممکن است با استفاده از رژيم لاغري شکمي وزن کم کنيد؛ چرا که ممکن است اين رژيم در کل يک روش سالم و کم‌کالري براي تغذيه را ترويج نمايند و يا ممکن است شامل کاهش استرس باشند.
ولي اين خصوصيت‌ها مختص به رژيم لاغري شکمي نيست و هر رژيم غذايي محدود از کالري که روش‌هاي غذا خوردن سالم را تقويت نمايد و رفتارهاي صحيح غذايي را در شما شکل دهد، مي‌تواند مفيد واقع شود و نکته معجزه‌آسايي براي رژيم لاغري شکمي وجود ندارد.
علاوه بر اين بايد بدانيد که هر چند تبليغات براي رژيم‌هاي معجزه‌آسا و چندروزه مبني بر بهبود سريع مشکل وزن ممکن است جذاب به نظر برسد؛ ولي اين رژيم‌هاي بسيار محدود فقط باعث لاغري در ناحيه صورت و افتادگي پوست به همراه عوارض خواهند بود که شما را قبل از رسيدن به کاهش سايز شکم و از بين بردن چربي در ناحيه مرکزي نااميد مي‌نمايند.
لذا توصيه همه متخصصين تغذيه آن است که براي موفقيت و کاهش وزن طولاني مدت، مي‌بايست به همان اصول پايه تغذيه‌اي در کاهش وزن، يعني يک برنامه غذايي سالم به همراه فعاليت بدني پايبند باشيد.
منبع : سلامت نيوز

اضافه کردن نظر

خواهش ميكنم ديدگاهي را بپذيريد كه ديدگاه‌هاي ديگر را گرامي مي‌دارد و نقطه نظرهاي ديگر را فقط تحليل ميكند و با آنها بدون پي ورزي (تعصب) روبرو ميشود، زيرا آن نقطه نظري كه به ظاهر اشتباه به نظر مي‌رسد شما را به فكر وا مي‌دارد كه به چشم اندازي درست بيانديشيد؛ پس شما بوسيله اين ديدگاه غلط به سمت نگرشي درست هدايت مي‌شويد. من از شما مي‌خواهم: «اگر نميتوانيد نيكي كسي را مورد ستايش قرار دهيد سكوت كنيد و او را سرزنش نكنيد.» وقتي دو نفر با هم تفاهم ندارند، چطور شما مي‌توانيد بگوييد كه كداميك بد است و كدام يك خوب؟ ستايش نكنيد، محكوم نكنيد، همه چیز اوست...

کد امنیتی
تازه کردن

Translate

Arabic English French German Italian Spanish

ورود به سایت